Nový dům na původních základech

Kompletní rekonstrukce rodinného domu v Praze-Řeporyjích s přístavbou a garáží.

Rekonstrukce domů

Typ nemovitosti rodinný dům Autor projektu Ing. Petr Jošt
Lokalita Praha 5  – Řeporyje Dispozice 5 + kk
Délka výstavby 13 měsíců Užitná plocha 222,5 m² 
Termín dokončení srpen 2018 Rozměry domu 21,4 m (d), 8,8 (š), 9 (v) + garáž

Rodinný dům, který jsme rekonstruovali na klíč, se nachází ve stávající zástavbě v Praze-Řeporyjích, na svažité parcele. Vzhledem k tomu, že původní budova byla v nevyhovujícím stavu, zbourali jsme ji a ponechali jen základy.  

Na nich jsme postavili nový dům ve shodném tvaru s jednou bytovou jednotkou a k němu navíc v západní části přístavbu, ve které bude obývací prostor s kuchyní a za ním ještě jedna místnost. Tu mohou majitelé využívat například pro uskladnění zahradnických potřeb. V jižní části jsme přistavěli garáž s navazujícím skladem. Mezi přístavbou a garáží je umístěna terasa.  

Pro přístavbu jsme realizovali dvoustupňové základové pasy. Z důvodu svažitosti terénu jsme museli základovou spáru umístit v různých výškových úrovních. Nosné zdi rodinného domu jsme zhotovili z keramických tvárnic Heluz Family 450 mm zděných na typovou tenkovrstvou maltu. Na přístavbu a garáž jsme použili tvárnice Heluz Family 25 P10. 

Nad hlavní částí domu jsme zhotovili sedlovou střechu a nad přízemní plochou střechu. Její konstrukci tvoří vložky Miako ukládané do nosníků Pot. Fasádu jsme obložili panely Alucobond. Jde o sendvičové desky, které tvoří dva hliníkové krycí plechy a plastové nebo minerální jádro.

Nový rodinný dům je pětipokojový, má jedno nadzemní podlaží a obytné podkroví. Dále jsme vyzdili plot z režného zdiva a položili dlažbu z žulových kostek u vjezdu do garáže.

Řešíte podobnou rekonstrukci?

Obraťte se na nás. Probereme vaši představu, podíváme se na projekt
a připravíme nezávaznou nabídku. A jestli projekt nemáte, doporučíme
vám našeho architekta.

Domluvte si schůzku

Máte dotaz nebo potřebujete pomoct
s projektem? Kontaktujte nás

+420 777 319 297
info@stavby-smutny.cz